Probíhá třetí etapa opravy třídy 17. listopadu v Karviné, za volantem buďte obezřetní

Oprava třídy 17. listopadu se dostala do třetí etapy. Začala na začátku září a probíhat bude až do konce listopadu. Rozsáhlá rekonstrukce povrchu silnice I/67 se týká úseku od zastávek u Prioru až za kruhový objezd u Lidlu a Tesca ve směru na Český Těšín. Oprava byla rozdělena do několika navazujících etap, které se místy částečně časově překrývaly.

Přemysl Malý, stavbyvedoucí: “Třetí etapa začíná u křižovatky u Kosmonautů a končí u univerzity. V rámci třetí etapy se vyměňují asfaltové vrstvy. Další provoz obrusné vrstvy bude po neděli, to znamená v pondělí a úterý příští týden, kdy budou přemístěny autobusové zastávky tady u nemocnice.”

Na některých krátkých úsecích bylo nezbytné silnici dočasně zcela uzavřít. Nyní, při třetí etapě opravy, je provoz poměrně plynulý a pokud se chtějí řidiči opravám zcela vyhnout, mohou třídu 17. listopadu objet po více trasách.

Přemysl Malý, stavbyvedoucí: “Provoz zjednosměrněný není, je uzavřený pouze jeden pruh v každém směru, to znamená jezdí se v jednom pruhu v každém směru. Pro řidiče, komplikace, myslím si, žádná nenastává, není, a objízdné trasy jsou v podstatě kolem vedlejších komunikací nebo po vedlejších komunikacích. Řidiči, kteří to chtějí objet, musí po vnitřním okruhu města, jinak žádná objízdná trasa vytyčená v podstatě není potřeba.”

Stavební práce zajišťuje Ředitelství silnic a dálnic. Po jejich dokončení bude nově vybudovaná komunikace převedena do majetku Moravskoslezského kraje, který se následně postará o její správu a údržbu.

 

Zdroj: POLAR televize Ostrava

 

Keywords ČR-doprava-dopravniinfo.tv-VIDEOSTREAM-UPOZORNĚNÍ

Region
Ostrava region

Category
Automotive industry, transport and machinery

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.