U Kristkova domu v Brně přibyl nový symbol - berla

Dominantou Kristkova domu jsou obří ruce chránící živý strom a hodiny, na jejichž ručičce obíhá Sisyfos. Na domě je i malba zaniklého vlaku Tišnovka. Kristek akcentuje nutnost dokázat naplnit okamžiky, kdy člověka netíží balvan. 4. září se u Kristkova domu konala netradiční premiéra filmu Ab ovo o životě a díle Lubo Kristka obohacená o živé vstupy. Některé postavy z Kristkových obrazů vystoupily z plátna. Jako postava z díla „Na hraně pouti do krajiny nekonečna“ se zjevil sám Kristek s berlou, která v obrazu symbolizuje strasti procesu stárnutí. Závěrem berlu zapíchnul do trávníku před Kristkovým domem a pronesl: „Na hranu se zatím nechystám, ta by měla ještě počkat. A snad mezitím obroste růží.“ Dům, který přetvořil v monumentální asambláž, tak byl obohacen o další trvalý symbol i příběh.

Po premiéře byla představena publikace Kristkův dům, která je zdarma ke stažení na webech kristkuvdum.cz a vuku.cz. Autorkou je italská kurátorka Francesca Pilati.

Kontakt:

Helena Roušová, VÚKU

e-mail: rousova@vuku.cz

Keywords ČR-film-firmy-VÚKU

Region
Brno region

Category
Culture

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.