Blog.cz pátým největším českým webem * Server Blog.cz dotáhl v počtu uživatelů portál Centrum

26.02.2008, 16:25

Praha 26. února (PROTEXT) - Vítězné tažení služby Blog.cz českým Internetempokračuje. Internetové deníčky (blogy) přilákaly během ledna 2,731.516reálných uživatelů.

V žebříčku nejnavštěvovanějších webů za měsíc leden se tak umístil na pátémmístě, těsně za portálem Centrum.cz. Vzhledem k dynamice růstu Blog.cz(+26% od listopadu oproti +0,1% v případě Centrum.cz ve stejném období) sedá předpokládat, že Blog.cz v blízké době Centrum.cz předhoní. NetCentrumse tomu může vyhnout jedině spojením s jiným silným hráčem.

Demokratizace Internetu

Blog.cz provozovaný společností Jyxo s.r.o. umožňuje bezplatné vytváření asprávu osobních deníčků či tématických webových stránek běžným uživatelům.Pro správu stránek se tak uživatelé nemusejí obracet na technicky zdatnéodborníky.

Nezávislý výzkumný projekt NetMonitor, který měří návštěvnost českéhoInternetu, potvrzuje 217,099.992 stránek zobrazených systémem Blog.cz běhemledna. Provozovatel zvažuje zavedení kontextové reklamy, která díkytechnologii vyvinuté v Jyxo umožňuje velmi cílenou, neagresivní a účinnoupropagaci. "Jsme rádi, že dodáváme technologii reklamního systému pro Sklikportálu Seznam.cz, jedničku českého Internetu," říká Michal Illich,jednatel společnosti Jyxo.

Servery společnosti Jyxo nesou na svých bedrech blogovou platformu, kterouspolečnost Jyxo také pronajímá třetím stranám. Jyxo tak pohání uživatelskéblogy serverů Novinky.cz, Auto.cz, Lupa.cz či Root.cz.

"Blog.cz není jen místem pro deníčky, velmi populárními vlastnostmi jsoufotogalerie, podpora videí ze serverů YouTube a Stream, diskuze, seznamyoblíbených témat, uživatelské profily a další komunitní prvky. Náš systémtak musí každým okamžikem čelit náporu uživatelů, pro jehož zvládnutí jsmevyvinuli několikaúrovňový systém rozkládání a vyrovnávání zátěže," říkáMichal Illich.

O společnosti Jyxo

Jyxo poskytuje vyhledávací, publikační, reklamní a komunikační technologiepředním portálům a operátorům. Mezi jeho české zákazníky patří Seznam.cz,Atlas.cz, Telefónica O2, TV Nova, Vodafone a další.

Jyxo také úspěšně působí na Slovensku a v Maďarsku, proniká do Polska a doRumunska a připravuje expanzi do dalších zemí. Při expanzi do zahraničívyužívá zázemí švýcarské Centralway Holding AG, svého menšinovéhospolečníka.

Další informace:

Petr Nachtmann

nachtmann@jyxo.com

tel. 244 40 10 15

Jyxo, s.r.o.

Jihlavská 78, Praha 4

http://www.jyxo.cz, http://www.blog.cz

Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkou PROTEXT nejsousoučástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou.Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za něnese plnou odpovědnost.

PROTEXT

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Protext služby